Fotografia komunijna

Fotografia komunijna

ważny dzień dla całej rodziny

Duże przeżycie dla najbliższych, oraz dziecięcego bohatera. Jestem zwolennikiem towarzyszenia w miarę dyskretnie Wam w tym dniu. W wachlarzu usług znajdziecie do wyboru poszczególne elementy reportażu z przygotowań, z uroczystości w kościele, jeśli jest taka możliwość, oraz z przyjęcia. Również wykonuję sesję rodzinną, pamiątkową dziecka.

Co zawiera oferta komunijna

Reportaż jest bardzo szerokim pojęciem. Ale możemy zacząć od przygotowań w domu, o ile jest zgoda w parafii, przejść do relacji w kościele. Zaznaczam, że zdjęcia w kościele wykonuję na zasadach tam panujących. Jeśli nie jest możliwe uchwycenie jak dziecko przyjmuje komunię, nie wpycham się w kompetencje fotografa który został zamówiony dla wszystkich dzieci. Kolejnym etapem jest fotorelacja z przyjęcia komunijnego, na którym zostaję do ostatniego ważnego momentu, którym najczęściej jest tort. 

Sesję pamiątkową rodzinną możemy zorganizować na przynajmniej dwa sposoby. Możemy całość wykonać w dniu komunii, wtedy dołączą do nas rodzice chrzestni, dziadkowie, kuzyni dziecka. Natomiast jeśli chcemy aby nie przeciążać dziecka nadmiarem wrażeń, bo podstawowe zdjęcia pamiątkowe z rodziną i tak mogę wykonać w ramach reportażu, możemy umówić się na zupełnie inny dzień w Białym Tygodniu. Preferuję taką formę, zwłaszcza w przypadku, kiedy robimy tylko i wyłącznie sesję. Wtedy na spokojnie bez zbędnego zmęczenia dziecka w tygodniu umawiamy się czy to w studio, czy w plenerze i realizujemy sesję.

Mam dwa sposoby na rozliczenie konkretnej ilości zdjęć z Wami. W pierwszej z wstępnego materiału wybieracie konkretną ilość, którą ja później poddaję ostatecznemu retuszowi. W drugiej ja decyduję które kadry się sprawdzą i dokonuję sama selekcji, z której otrzymujecie zakładaną ilość zdjęć. Nie oddaję surowego materiału nigdy. Jeśli na podstawie całego materiału, wybrana ilość zdjęć wykracza poza tą z pakietu, za kolejne 5 sztuk zdjęć doliczam 20 zł. 

Zazwyczaj w podstawowej usłudze nie rozliczam się z albumu. Traktuję to jako dodatek do usługi. Co przekłada się również na ostateczną nieco niższą cenę za fotoalbum. Tutaj możemy podejść dosyć elastycznie. Możemy skorzystać z nieco tańszej fotoksiążki, bądź nieco droższego fotoalbumu. W PAKIECIE C przewiduję Fotoalbum 20 stronicowy o formacie 15×15 cm, po rozłożeniu 15×30 cm. Album jest oprawiony w miękką przyjemną w dotyku okładkę, a zdjęcia są prezentowane na grubych, sztywnych naświetlanych jak papier fotograficzny kartach. 

fotograf na komunię łódź

Cennik usług komunijnych