Sesja dla wizażystki – portrety modelek

Portfolio

Sesja dla wizażystki

„Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są piękne” Vivien Leigh

Portrety dla wizażystki w stylu boho

Styl boho polega na łączeniu z pozoru niepasujących do siebie tkanin i dodatków. Dominują ciepłe barwy natury. Naturalne materiały i wzory etniczne. Całość nadaje wrażenie ciepła bliskości z przyrodą, lekkości i zwiewności. 
Makijaż w tym stylu to bardzo naturalny look, który ma podkreślić naturalną dziewczęcą urodę. Dobrze sprawdzi się także make up w kolorach ziemi: zielonym, pomarańczowym, różowym, niebieskim czy brzoskwiniowym. Jak zawsze przy makijażu dostosowanym do indywidualnej urody, stosuje się odcienie pasujące do typu urody, oraz do całości stylizacji.

portret modelki na potrzeby wizażystki

W stylu Pin-Up z profesjonalnym wizażem

Styl Pin-up to retro inspiracja latami 40′ i 50′ ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. charakteryzuje się kolorowymi, wyrazistymi strojami kobiecymi, podkreślającymi kobiece kształty. Ponieważ charakter tych strojów był zdecydowanie prowokacyjny, stylizacje w swojej oryginalnej wersji były uwieczniane na plakatach, wieszanych przez mężczyzn „ku pokrzepieniu”. Stąd też wzięła się nazwa pin-up.

Współczesna inspiracja nadal zachowuje tamten charakter, ale obecnie jest raczej cukierokowo uroczą zabawą przydającą kobiecości. Makijaż w tym stylu to jedocześnie mocne kolory, najczęściej czerwienie na ustach, wyraziste kreski na powiekach, podkreślone policzki. Całość mimo intensywności wciąż podkreśla dziewczęcość i pewną dozę zadziorności.

Stylizacja glamour z profesjonalnym wizażem

Styl glamour, to szyk, elegancja, luksus i kobiecość. Jest to styl w modzie, który nawiązuje do lat świetności gwiazd Hollywood z okresu międzywojennego. Obecnie, nie jego harakter nie zmienił się znacząco. Jednak pozwala na szeroką inspirację i możliwość wykorzystania elementów, takich choćby jak biżuteria. W celu nadania charakterystycznego wyglądu.
W makijażu występują dwie wersje. Jedna mocno wyrazista, hollywoodzka, druga równie elegancka i bardziej harmonijna. Tutaj do konkretnej stylizacji, została wybrana wersja harmonijna, która podkreśla delikatną urodę modelki, oraz jej pastelową ozdobną sukienkę.